SAELINDI TERITUS - on vajalik selleks, et saag saeks materjali puhtalt, kiiresti ja täpselt. Terava lindiga on energia kulu madalam - tarbib vähem bensiini või elektrit (vastavalt, mis on saeraami jõuallikaks). Kehva terituse korral võib saetav materjal „treppi“ minna või lainetama hakata. Viimane langetab oluliselt materjali kvaliteeti ning seda pole võimalik ilma lisakulutusteta korda teha. Lisakulu tähendab, antud materjali läbi laskmist paksusmasinast või mõnda muud lisaressurssi nõudvat tegevust.

TERITUSTSÜKKELumbes paari töötunni tagant oleks hea saelinti teritada ja räsada ning peale seda lasta lindil puhata. Samal ajal võtta tööks kasutusse senikaua teine saelint. Ühe lindi eluiga on 20-40 t/m või ka kuni 80t/m, kõik oleneb saelindi kvaliteedist, materjali eripärast ja selle puhtusest (liivane, sammaldunud, metalli killud ...) ja saeoperaatori pädevusest. Ühte linti on võimalik tema eluea jooksul teritada umbkaudu kuni 16 korda.

Kvaliteetne töö saeraamiga, saelindi teritus ja muu saab selgeks ainult kogemusega reaalset saetööd tehes - seega kogu tõde ja mänguilu selgub töö käigus!

NB! Pakume SAELINDI TERITUSE JA -RÄSAMISE TEENUST Aiatäht Tallinn kaupluses  (Tuleviku tee 10, Peetri küla, Rae vald, Harjumaa       Tel. 55 585 709)

www.tukkivannesaha.eu