SAERAAM LOGOSOL M8

NB! UUS KODULEHT: WWW.SAERAAM.EE

Logosol M8 on mobiilne, kerge ja mugav kasutada. Ideaalne, vastupidav talupidamisse ning erametsa omanikule. Lai valik lisavarustust.

·         Lõigatava ümarpalgi lõbimõõt kuni 60 cm (36″)

·         Maksimaalne lõigatava palgi pikkus 5,1 m(lisapikendustega võimalik pikemat palki töödelda)

·         Raami standardpikkus 5,5 m

·         Laius 0,6 m (25″)

·         Kõrgus 1 m (40″)

·         Vahe palgitugede vahel 2 m (79″)

·         Kaal 52 kg (ilma saeta)

·         Vahe palgitõstukite vahel 2 m

Võimalik lisavarustus ja lõikeorgani valik M8 saeraamiga tööks:

·         bensiinimootoriga kettsaag (sobilik Stihl MS 660)

·         elektrimootoriga kettsaag – (valik saage)

·         elektriline lintsaag Logosol BS350

·         elektriline lintsaag Logosol BS350 kasutamiseks koos E37-ga

·         palgifrees Log House Moulder

·         palgifrees Log House MCS mootorsaele

·         automaatne etteandesüsteem E37 Friction 400 V, koos tugijalaga

·         juhtplaadid, saeketid jne 

Täpsus on muljetavaldav ja pole vahet, kas saete laudu paneelide jaoks või prusse palkmaja jaoks. M8 abil saate lõigata nii metsas kui aias kasvavaid puid – tamme, haaba, jalakat, õunapuud, kirssi, lehist. Ning nimekiri jätkub.

Tugev ja jäik raam

Saeraam on valmistatud tugevast suurepäraste omadustega anodeeritud alumiiniumist. Peale roostekindluse ja väljashoidmise võimaluse on see nii tugev ja jäik, et sellega saab saagida väga suure läbimõõduga palke. Samas on saeraam nii kerge, et seda saab tõsta ja liigutada käsitsi. Saeraami kattepind on hästi töödeldud ning mustust tõrjuv ning see hoiab ära ka lume ja jää kinnitumise saeraami pinnale. Saeraam on peaagu hooldusvaba ning see töötab teie heaks kümneid aastaid.

Hästiläbimõeldud ergonoomia

Palkide kaldtee ja sisseehitatud vintsidega saagimisalused võimaldavad hõlpsalt puitu lõigata. Palk tõstetakse mugavale kõrgusele ja te saate selle saeraami külge kinnitada. Kompaktne disain muudab asja veel lihtsamaks, kui palk tuleb ümber pöörata, sest siis saate saeraamile lähemale minna ning teil on hea asend töötamiseks. Veel üks väga mugav funktsioon on see, et saetud lauad on teie vöökoha kõrgusel ning neid on hõlbus saelt maha tõsta.

Teiste sõnadega ei säästa Logosol saeraam ainult teie aega, vaid ka selga.

Fikseeritud palgitoed on sobitatud saagimisalustega täpse nurga all. Fikseeritud toed säästavad aega, kuna neid pole palkide lõikamise ajal vaja ümberseadistada ja te ei pea palgikinnitusklambreid reguleerima. See annab veel suurem täpsuse, kuna palki, millest lõigatakse lauad, saab toetada saagimisaluselt kuni palgi ülaosani.

Lisaks saab saeraamiga töötada ka talvel. Saeraami kõik olulised osad on lumikattest kõrgemal ning saepuru paiskub saagimiskohast eemale. See on talvel väga oluline, kuna saepuru toimib tugevadajana ning muudab lume kivikõvaks. Kui olete lõpetanud, saab saeraami hõlpsasti oma kohalt ära liigutada.

Teisaldatav või statsionaarne tootmine

Paljud kliendid kasutavad oma saeraami kohapeal. Saeraami saate aga ka kaasa võtta ning selle paigaldada sinna, kus teie palgid asuvad - metsas, tagaaaias või kuskil mujal.
Saeraami Logosol saab kõige paremini käitada kettsaega. Tüüpiliseks saeks on Stihl MS660, mis oma seitsme hobujõu ja õhukese juhikuga lõikab saematerjali kiiresti ning lõikepind jääb sile. Sellise seadmega saate saagida 15 cm paksust prussi 5 m minutis. Suur automaatse etteandega elektrisaag Logosol E8000 kahekordistab kiirust ning lintsaega saate saagida isegi 15m/min.
Kuid üks asi on tehnilised andmed ning hoopis teine asi on praktiline töö. Puitu mitte ainult ei saeta, vaid seda peab ka virnastama. Lisaks tuleb saele veeretada ka uued palgid ning aeg-ajalt tuleb teha ka kohvipause. Meie, kes me kasutame saeraami, võime oma kogemustest öelda, et me toodame ühe tööpäeva jooksul kaks kuni neli kuupmeetrit saetud puitu ja kui mõni sõber appi tuleb, siis on see kogus veel suurem.

Korralik puit ja hea enesetunne

Kindlasti on teil hea tunne, kui hakkate tööle kvaliteetse puiduga, mille ise olete saaginud. Saeraamiga Logosol M8 on mõnus lõigata oma puid.
Parim, mis me teile, kui hiljutisele saeraami omanikule anda saame, on arvatavasti rahulolu oma tööga ning uhkus, mida tunnete, kui olete oma esimese projekti lõpetanud. See on investeering, mida te ei kahetse ning see on üks osa garantiist.

Saadaval ka täisautomaatne variant!


www.tukkivannesaha.eu